בדיקת כדאיות

יך בודקים את הכדאיות בעסקת ליסינג מול הלוואה בנקאית?

ליסינג – יותר משתלם מהלוואה בנקאית

יותר ויותר אנשים מבינים היום שלא פעם ליסינג לרכב זול יותר ממימון בנקאי. העובדה היא שעלות מימון עסקת ליסינג יכולה להגיע ל- 2% בלבד ממחיר הרכב אצל היבואן, בעוד שעלות מימון הלוואה בנקאית לרכב חדש עומדת על 6% ויותר ממחיר הרכב.

איך זה קורה?

מאחר שחברות הליסינג, דוגמת אוטו-ליס ליסינג, קונות מספר רב של רכבים מהיבואנים, כוח הקנייה הגדול שלהן מאפשר להן לקבל הנחה על כל רכב. מההנחה הזאת נהנים הלקוחות של החברה, אשר מקבלים, למעשה, עסקה זולה יותר מזו שניתנת באמצעות מימון בנקאי. גם עלות המימון של אוטו-ליס זולה יותר מזו של הלקוח הפרטי, מאחר שכחברה אמינה, ותיקה ובעלת גב פיננסי איתן, היא מקבלת מהבנק הלוואות גדולות בעלויות מימון זולות יותר מאלה שמקבל הלקוח הבודד. מההנחה של עלויות המימון נהנה, בדרך כלל, לקוח החברה. איך אפשר לבדוק את כדאיות הליסינג באוטו-ליס על פני הלוואה בנקאית?

אתם מוזמנים להסתכל בטבלה ולראות בעצמכם.

מאחר שתוספת העלות לרכב חדש מסוג רנו מגאן בליסינג היא 2%, ודרך הבנק 6%, מדובר בחיסכון של 5,000 שקלים לפחות. מעבר לחיסכון הכספי, מעניקה אוטו-ליס יתרונות נוספים, שהבנק בדרך כלל לא נותן, כגון, החלפת רכב בכל שלוש שנים, ביטוחים מוזלים, הוזלת התחזוקה וכו'. ברכבים מסוג שברולט קרוז אפשר להגיע עד לחיסכון של 7,000 שקלים.

השוואת חלופות מימון רכב

נתונים כלליים:

רכב מסוג שברולט קרוז

119,500 עלות רכב כולל תוספות מיגונים ומע"מ

חלופה א' – מימון בנקאי

23,900 תשלום מראש במזומן 20% הלוואת שפיצר בגובה 80% מעלות הרכב

106,380 ₪ =2,955*36 החזר חודשי קבוע – 2,955 ₪ ריבית הלוואה – 7% לשנה

125,140 סה"כ ישולם בכל התקופה תקופת הלוואה: 36 חודשים .

חסכון מצטבר חלופה ב' – ליסינג במסלול תפעולי בסיסי ליסינג

בעסקת ליסינג תפעולי

23,900 ₪ תשלום מראש במזומן ליסינג לתקופה של 36 חודשים

68,364 =1,899 ₪ *36 החזר חודשי קבוע – 1,899 ₪ עם אופציית רכישה בתום התקופה

35,850 ₪ אופציית רכישה בסוף תקופה

128,116 סה"כ ישולם בכל התקופה

לבחירתך מגוון עסקאות אטרקטיביות במיוחד

באפשרותך לפנות ישירות לאחד אנא פנה ישירות לאחד מיועצי הליסינג של אוטו-ליס

חשוב לדעת כי לעתים חברת ליסינג אחת קושרת קשרים והסכמי עבודה, בתנאים טובים יותר, עם יבואן רכב ספציפי. לכן, אותה חברת ליסינג אינה זה לא טעות? הכוונה שהיא יכולה לתת הצעות טובות יותר לרכבים של היבואן? יכולה לתת הצעה טובה יותר מהאחרות, כאשר מדובר ברכבים של יבואן זה. (כמובן שהתנאים הללו תמיד יהיו עדיפים מאלו של הבנק).

כמו כן, כפי שכבר צוין, חברות ליסינג, דוגמת אוטו-ליס ליסינג, משיגות בדרך כלל הלוואות בנקאיות בעלויות מימון נמוכות יותר מזה של הלקוח הפרטי, בזכות היותן גוף גדול הלוקח הלוואות גדולות באופן תדיר.

יש לציין כי לא תמיד עסקת ליסינג תהיה זולה יותר. ישנם יבואנים מעטים שלא עובדים עם ציי רכב, ולכן לחברות הליסינג אין הנחות ותנאים מיוחדים ברכישת הרכב. במצב זה, ייתכן שהעסקה תהיה זהה מבחינת המחיר להלוואה בנקאית.

בואו ניקח דוגמה מהחיים.

נניח שלקוח מעוניין לרכוש שברולט קרוז חדשה. הוא פונה לחברת ליסינג שיש לה הסכם עם יבואני שברולט ומקבל עסקת ליסינג במחיר משתלם במיוחד, שלא היה מקבל בשום מקרה דרך מימון בנקאי.

עכשיו נניח שאשתו של הלקוח חפצה במכונית מסוג טויוטה קורולה. הלקוח פונה לאותה חברת ליסינג, שרק אתמול קיבל ממנה הצעה משתלמת במיוחד לשברולט. אבל לאותה חברת ליסינג אין הסכם דומה עם יבואן טויוטה, ולכן, רוב הסיכויים שהלקוח יקבל הצעת ליסינג הדומה במאפייניה לזו שהיה מקבל דרך מימון בנקאי.

ולמרות זאת – הלקוח ירוויח בכל מקרה, גם על הרכב השני, שזהה בעלות המימון להלוואה בנקאית. הסיבה נעוצה בכך שהוא לא יצטרך למצות את היקף האובליגו הבנקאי שלו (המימון החוץ-בנקאי) .

איך מקבלים את האפשרות המשתלמת ביותר?

ההמלצה שלנו היא לבדוק עם אילו יבואני רכב חברת הליסינג עובדת. לאחר מכן, לבקש הצעת מחיר עבור אותם רכבים. בדיקה זאת תבטיח עסקת ליסינג אטרקטיבית והוגנת. על מנת לבצע בדיקה הוגנת באפשרותך לקבל באוטו-ליס ליסינג כבר עכשיו הצעת מחיר הכוללת את כל מרכיבי העסקה, ולשמור אותה לצורך השוואת מחירים. היכנס עכשיו למחשבון הליסינג שלנו

חשוב לזכור כי עסקת ליסינג טובה לא נמדדת רק במחיר הרכב ובעלויות עסקת המימון. לעסקת הליסינג יתרונות רבים נוספים לעומת רכישת רכב חדש באופן עצמאי, כגון שירותים נלווים, האפשרות להחלפת רכב בכל שלוש שנים, ביטוחים מוזלים ותחזוקה מוזלת.

העובדות הללו ורבות נוספות, מעניקות יתרון יחסי לשיטת הליסינג, לעומת שיטות מימון אחרות, לרבות הלוואות בנקאיות.

באוטו-ליס ניתן גם לבצע עסקאות ליסינג בטרייד אין של הרכב הישן שלך ולקבל הצעה שידרוג לרכב חדש. לפרטים נוספים אנא פנה ישירות לאחד מיועצי הליסינג של אוטו-ליס

מעונין לדעת איך בוחרים עסקת ליסינג?

האפשרויות רבות ומגוונות. לרשותך עומד מגוון עסקאות, מעסקה בסיסית שבה תקבל רק רכב חדש ועד עסקאות הכוללות מגוון שירותים נוספים, כפי שיפורט בהמשך. כמו כן, מוצעות עסקאות עם אופציית רכישה מובנית בסוף התקופה וללא אופציה. אופציית רכישה מובנית, פירושה סכום כסף ידוע ונקוב מראש שאיתו תוכל לרכוש את הרכב בסוף תקופת העסקה. התשלומים על העסקאות מורכבים מפיקדון או מקדמה, תשלום חודשי ואופציית רכישה בסוף תקופה, אם יש כזו בעסקה. להמשך המאמר

לבחירתך מגוון מסלולי הליסינג של אוטו-ליס באתר, ליסינג תפעולי, ליסינג מימוני.

או באפשרותך לפנות ישירות לאחד מיועצי הליסינג של אוטו-ליס